вівторок, 19 червня 2007 р.

Вікі - навіщо?

Зараз в мережі можна знайти досить велику кількість різноманітних ресурсів, що працюють за технологією вікі. Виникає питання, нащо вони потрібні пересічним користувачам? Трішки подумавши, я розділив такі "цілі" на 3 гурти - за розміром аудиторії. Бо від кількості дописувачів залежать і завдання, котрі вони зможуть "потягнути".

1. Велика аудиторія окремих користувачів. Що вони можуть? Вони можуть вести проект на зразок Вікіпедії, тобто щось на зразок енциклопедії, можливо тільки на обрані теми, це дивлячись на тематичну "зв'язаність" цієї аудиторії.

2. Корпоративна аудиторія, або аудиторія (декілька користувачів), що переслідує якусь конкретну, внутрішню для них, мету. Така група використовує вікі для структурованого керування якимось проектом, або звітом внутрішньо-корпоративних правил. Усі користувачі завжди мають змогу продивитись всі зміни щодо актуальних для них документів, виправити щось, обговорити суперечливі питання. Тим паче, що вікі цілком підходить, щоб структурувати практично будь-яку інформацію, а також завжди доступна в online.

3. Одна єдина людина. Такий користувач зберігає у вікі різноманітну інформацію, що має для нього цінність у довготривалій перспективі. Це може бути:

  • щось на кшталт "плану бойових дій під час складання сесії" :-)
  • звіт особистих знайомих, їх контактної інформації
  • будь-яка інша інформація, що потребує структурованого зберігання на невизначений період часу
Тут слід не плутати вікі з блоґом - бо блоґ лише відзеркалює останні зрушення в інформаційному просторі людини, шукати інформацію в блозі - невдячне заняття.

Ось, сумніваюсь, можливо варто завести собі такий варіант "записнику", може статися він буде корисним. Спробую, якщо історія отримає продовження - напишу сюди.

Доречі, є непогана вікі, що мені вельми довподоби - wikidot.com. Дуже раджу!

Немає коментарів: